Match Results in July

P8 - Mens

Keith Farr & Curtis Thompson

On 31st July, Defeated

Paul Salkeld & James Burke

21-15  16-21  21-19

P6 - Mixed

Denise Insley & Pete Kirby

On 31st July, Defeated

Charlotte Gray & Sam Gray

21-12  21-8

P4 - Mixed

Penny Noyes & Michael Taylor

On 31st July, Defeated

Abi Humber & Dom Alfonso

21-12  21-19

P8 - Mens

Keith Farr & Curtis Thompson

On 31st July, Defeated

Roy Knight & Ollie Glanville

15-21  21-17  21-19

P4 - Ladies

Katie Johnson & Karen Sims

On 30th July, Defeated

Maja Johannessen & Wildcard Ely

21-10  21-18

P8 - Mixed

Maz Morgan & Robert Bridges

On 29th July, Defeated

Jacqui Spalding & Keith Farr

21-10  21-17

P10 - Mens

Roy Knight & Ollie Glanville

On 24th July, Defeated

Paul Salkeld & James Burke

21-17  21-15

P10 - Mens

Roy Knight & Ollie Glanville

On 24th July, Defeated

Neil Cain & Laurie Chaplin

21-9  21-14

P18 - Mixed

Maz Morgan & Robert Bridges

On 22nd July, Defeated

Holly Coshell & Lewis Insley

21-17  21-19

P1 - Ladies

Elaine Bricknell & Tia Kirwin

On 22nd July, Defeated

Denise Insley & Holly Coshell

21-17  12-21  21-12

P6 - Mens

Jack Isaacs & Pete Grammer

On 17th July, Defeated

Keith Farr & Curtis Thompson

21-14  21-14

P17 - Mixed

Rose Ely & Coach Farr

On 16th July, Defeated

Kay Montagu & Jon-Paul Leeke

21-13  23-21

P1 - Mixed

Sophie Baggott & James Phillips

On 31st July, Defeated

Abi Humber & Dom Alfonso

21-15  21-15

P2 - Mixed

Penny Noyes & Michael Taylor

On 31st July, Defeated

Katie Johnson & Mike Hamman

21-17  21-4

P1 - Mixed

Sophie Baggott & James Phillips

On 31st July, Defeated

Katie Johnson & Mike Hamman

21-10  21-4

P14 - Mixed

Holly Coshell & Lewis Insley

On 29th July, Defeated

Rose Ely & Coach Farr

21-17  21-16

P3 - Ladies

Elaine Bricknell & Tia Kirwin

On 29th July, Defeated

Jo Baggott & Den Scott

21-19  21-10

P1 - Mixed

Sophie Baggott & James Phillips

On 24th July, Defeated

Abi Humber & Dom Alfonso

21-18  21-19

P7 - Mens

Harry Rann & Lewis Insley

On 22nd July, Defeated

Keith Farr & Curtis Thompson

21-19  21-14

P8 - Mixed

Jacqui Spalding & Keith Farr

On 22nd July, Defeated

Elaine Bricknell & Matthew Earley

15-21  21-13  21-17

P14 - Mixed

Maz Morgan & Robert Bridges

On 22nd July, Defeated

Rose Ely & Coach Farr

21-19  21-13

P2 - Mixed

Katie Johnson & Mike Hamman

On 17th July, Defeated

Jo Baggott & Pete Grammer

21-12  21-14

P12 - Mixed

Elaine Bricknell & Matthew Earley

On 16th July, Defeated

Vicky Bateman & Keith Hobbins

21-15  21-16

P1 - Ladies

Denise Insley & Holly Coshell

On 15th July, Defeated

Elaine Bricknell & Tia Kirwin

21-16  21-15

P1 - Mens

Richard Ridley & Pete Kirby

On 12th July, Defeated

Dan Renshaw & Aaron Scott-Roberts

16-21  24-22  21-12

P20 - Mixed

Rose Ely & Coach Farr

On 8th July, Defeated

Marie Ely & John Ely

21-17  21-15

P4 - Mixed

Denise Insley & Pete Kirby

On 5th July, Defeated

Jacqui Spalding & Keith Farr

21-17  21-16

P12 - Mens

Roy Knight & Ollie Glanville

On 4th July, Defeated

Matt Freeman & Garry Freeman

21-16  21-11

P3 - Mixed

Penny Noyes & Michael Taylor

On 3rd July, Defeated

Jo Baggott & Pete Grammer

21-10  21-17

P10 - Mixed

Charlotte Gray & Sam Gray

On 2nd July, Defeated

Victoria Bateman & Keith Hobbins

21-15  21-12

P5 - Mixed

Katie Johnson & Mike Hamman

On 2nd July, Defeated

Hannah Phillips & Tom Phillips

11-21  23-21  21-14

P6 - Mixed

Jacqui Spalding & Keith Farr

On 1st July, Defeated

Jess Gilbert & Richard Gray

19-21  21-17  21-18

P6 - Mixed

Charlotte Gray & Sam Gray

On 15th July, Defeated

Jacqui Spalding & Keith Farr

21-18  21-18

P5 - Mens

Jon-Paul Leeke & Richard Price

On 10th July, Defeated

Keith Farr & Curtis Thompson

13-21  21-16  21-19

P1 - Mixed

Sophie Baggott & James Phillips

On 8th July, Defeated

Denise Insley & Pete Kirby

21-8  21-5

P1 - Ladies

Victoria Bateman & Kay Montague

On 4th July, Defeated

Katie Johnson & Karen Sims

15-21  21-12  21-15

P2 - Mens

Dan Renshaw & Aaron Scott-Roberts

On 3rd July, Defeated

Tom Phillips & Jensen Veal

14-21  21-13  23-21

P1 - Mixed

Sophie Baggott & James Phillips

On 3rd July, Defeated

Abi Humber & Dom Alfonso

21-14  21-12

P7 - Mens

George Gray & Coach Gray

On 2nd June, Defeated

Keith Farr & Curtis Thompson

19-21  21-12  21-18

P1 - Mens

Richard Ridley & Pete Kirby

On 1st July, Defeated

Richard Gray & Sam Gray

23-25  21-18  21-15

P9 - Mixed

Jess Gilbert & Richard Gray

On 1st July, Defeated

Kerrie Stott & Richard Ridley

21-18  21-19

© 20-19 by Badminton Ladder IW. Proudly created with Wix.com

  • facebook-square